• ورود اعضاء عضویت

    ورود پنل کاربری اعضاء

    پست الکترونیک *
    گذرواژه *
    

درباره انجمن

اتحادیه های انجمن های علمی دانشجویی تشکل هایی هستند که با حضور داوطلبانه انجمن های علمی دانشجویی یک رشته از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی مختلف کشور به منظور انجام فعالیت های علمی کلان تشکیل می گردد. هدف از تشکیل چنین اتحادیه هایی ایجاد زمینه ی مناسب برای تجلی استعدادها و برانگیختن روحیه ی خلاقیت و شکوفایی علمی دانشجویان، بسط و گسترش فرهنگ مشارکت، همکاری، رقابت بين دانشجويان، ايجاد چارچوب و يرنامه مشخص براي فعالیت های علمی و پژوهشی دانشجویان، مدیریت، هماهنگی و نظارت بر فعالیت‌ها و حمایت از حقوق انجمن های علمی، حمایت مالی و معنوی از طرح های علمی و پژوهشی دانشجویان، فارغ التحصیلان، نخبگان و مخترعان، ایجاد زمینه‌ی مناسب در جهت تکمیل و ساخت پروژه های برگزیده ی تحقیقاتی و… است.

هر چند اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی یا سازمان علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی در مهرماه سال ۱۳۸۱ همزمان با همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی در دانشگاه علم و صنعت ایران، به صورت رسمی تائید آغاز به کار کرد اما درواقع سنگ بنای آن در سال ۷۹ گذاشته شد. از زمان تأسیس اتحادیه های انجمن های علمی دانشجویی تاکنون 29 اتحادیه تشکیل شده است. تا پایان مهرماه سال ۱۳۸۴ تنها ۳ اتحادیه علمی تشکیل شده بود و از سال 92 با رشدی چشمگیر 26اتحادیه جدید نیز راه اندازی شد.

از جمله فعالیت های اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی مهندسی مواد و متالورژی می توان به برگزاری 13دوره مسابقات سراسری عملیات حرارتی، 13دوره همایش علمی دانشجویی مهندسی مواد، 5 دوره مسابقات سراسری ریخته گری، 4 دوره مسابقات سراسری سرامیک،1دوره مسابقات سراسری متالوگرافی، برگزاری دوره های آموزشی مختلف در دانشگاه های سراسر کشور و… اشاره کرد. در این میان اتحادیه توانسته است افتخاراتی نظیر انتخاب دومین دوره مسابقه سراسری سرامیک به عنوان مسابقه علمی فناورانه برتر، انتخاب اولین دوره مسابقه سراسری ریخته گری به عنوان مسابقه علمی فناورانه قابل تقدیر و انتخاب دوازدهمین دوره ی مسابقات عملیات حرارتی به میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان مسابقه ی قابل تقدیر را از آن خود کند.

برچسب‌ها:

.